• Faheemkhatri4 posted an update 1 year ago

  مقدار ضخامت و انعطاف پذیری در میلگرد های آلیاژی

  اگرچه اغلب به جای فلز از پلیمر استفاده می شود، اما نمی توان از آن به راحتی فلز استفاده کرد. فلزات دارای خواصی هستند که قابل مقایسه با پلیمرها نیستند. شگفت انگیزترین ویژگی فلز مقاومت بالای آن در برابر شکستگی و ماهیت خاص آن است. آهن و فولاد فلزاتی هستند که به دلیل سهولت استفاده و قیمت مقرون به صرفه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. در بین قطعات فولادی میلگرد معمولی به دلیل انعطاف پذیری بالا طرفداران زیادی در صنعت دارد. در این مقاله به پنج مزیت میلگرد ساده اشاره می کنیم که باید در نظر بگیرید.

  قبل از شروع می خواهیم به انواع میلگرد بپردازیم:
  میلگردها بر اساس نوع ساخت و درجه که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر است:
  • میلگردck45
  • میلگردmo40
  • میلگرد70cr2
  • میلگردst37
  • میلگردst52
  میلگرد 70cr2
  میلگرد 70 سی ار 2 میله ای با خواص کششی و کششی است که به طور گسترده در صنعت مس به عنوان قطع کننده مدار و بلبرینگ استفاده می شود. یکی دیگر از مزایای شیر فولادی 70cr2 مقاومت آن در برابر خوردگی و ضربه است که ارتباط مستقیمی با میزان کروم مصرفی (در عکس زیر نشان داده شده) و همچنین کیفیت فرآیند ریخته گری دارد، آلیاژ لزوماً به روش CCM تهیه می شود. و بدون عیب، آهنگرییا به اصطلاح (MAC) از اهمیت خاصی برخوردار است. با توجه به هزینه تولید بالا و محیط پر استرس این آلیاژ، کیفیت ریخته‌گری و آنالیز دقیق در طول عمر مفید و سایش گلوله‌ها و بیلت‌های فولادی بسیار مهم است.

  کیفیت و مقاومت بالا
  کیفیت مهمترین ویژگی است که باید در مورد میله های فولادی در نظر گرفته شود. همین ویژگی دلیل اصلی استقبال فروشندگان قطعات فولادی از عرضه میلگرد است. این قطعه فولادی در کارهای ساختمانی نیز کاربردهای زیادی دارد. البته استحکام میلگرد بستگی به کاربرد آن دارد. به عنوان مثال، میلگردهای مورد استفاده در ساختمان سازی باید از استحکام بیشتری نسبت به میلگردهای ساده استفاده شده در صنعت خودروسازی برخوردار باشند.
  یکی از میلگردهای مهمی که مورد استفاده قرار می گیرد، میلگرد آلیاژی است. همانگونه که از نامش مشخص است، میلگرد آلیاژی از فولاد آلیاژی درست شده است.
  سازگاری، انقباض و انبساط، مزیت میلگرد ساده نسبت به سایر مواد اولیه
  میلگرد باید با روش های مختلف مورد استفاده سازگار باشد. پیش از این، سازگاری میلگرد با شرایط مختلف دغدغه اصلی خریداران نبود، اما با گذشت زمان و شکننده شدن سایر مصالح به مرور زمان، اهمیت این مزیت میلگرد صنعتی معمولی مشخص شد.
  ویژگی دوام میلگرد آجدار به ویژه در مناطق لرزه خیز بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. برای استحکام ساختمان، میلگرد باید با شرایط آب و هوایی مختلف سازگار باشد. برای انتخاب میلگرد باید به کاربری آن و شرایط آب و هوایی محل مورد نظر توجه کرد.
  مقدار ضخامت میلگرد معمولی
  ضخامت میلگرد معمولی را می توان مهمترین ویژگی آن دانست. این ویژگی در فروش میلگرد تاثیر مستقیم دارد. زمانی که می خواهید میلگرد انتخاب کنید باید علاوه بر شرایط مختلف استفاده به ضخامت آن نیز توجه کنید.
  از میلگردهای ضخیم برای ساخت و ساز و ساختمان سازی استفاده می شود، در حالی که میلگردهای ساده با ضخامت کمتر در صنعت خودروسازی و سایر صنایع سبک استفاده می شود. با توجه به این شرایط، ضخامت میلگرد می تواند از 6 تا 60 میلی متر متغیر باشد.
  انعطاف پذیری میلگرد
  به طور کلی قطعات فولادی به دلیل سازگاری و انعطاف پذیری مورد توجه قرار می گیرند. این ویژگی فولاد استفاده از آن را در صنایع مختلف آسان می کند. هرچه فولاد انعطاف پذیرتر باشد، برش و شکل دادن آن آسان تر است.
  در هر صورت شکل پذیری بالای فولاد مستقیماً بر کیفیت آن تأثیر می گذارد و باعث برتری آن نسبت به سایر مواد می شود. با وجود این در انتخاب میلگردهای فولادی باید به کاربرد نهایی آن توجه کنید و بر اساس نیاز خود میلگردها را انتخاب کنید.
  میلگرد mo40
  میلگردMo40 از آلیاژ مولیبدن و کروم تشکیل شده است و به عنوان زیرگروه عملیات حرارتی و فولادهای آلیاژی طبقه بندی می شود. طبق استاندارد DIN آلمان به آن فولاد 1.7225 و طبق استاندارد AISA آمریکا فولاد 4140 می گویند.لازم به ذکر است که میلگردMo40 با نام 42CRMO4 نیز شناخته می شود و معمولا از این نام برای واردات استفاده می کنند.
  وجود عنصر کروم در آهن Mo40 باعث شکننده شدن این نوع فولاد می شود، بنابراین نیکل به آن اضافه می شود تا به مقاومت مورد نظر برسد.
  کاربرد نهایی میلگرد
  مهم ترین نکته ای که در انتخاب میلگرد باید در نظر گرفت، استفاده نهایی آن است. استفاده نهایی از میلگرد می تواند ویژگی های مورد انتظار شما و میزان هزینه ای که باید برای آن بپردازید را تعیین می کند. با دانستن ویژگی هایی که می توانید انتظار داشته باشید، می توانید هزینه های مناسب را پرداخت کرده و هزینه های اضافی را کاهش دهید.
  یکی از میلگردهای ساده ای که موارد استفاده بسیار دارد، خرید میلگرد ترانسیکی از میلگردهایی است که برای ساختمان هایی به کار می رود که نمای نهایی اهمیت دارد و باعث زیبایی نهایی کار می شود.
  انواع میلگرد آجدار و ساده یکی از پرطرفدارترین و مهم ترین پروفیل های فولادی موجود در بازار سخت افزار می باشد که در تمامی پروژه های ساختمانی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً برای تقویت سازه در قسمت های فونداسیون و قاب از آرماتورها استفاده می شود. بنابراین برآورد و اطمینان از آرماتور مورد نیازیک سازه اولین قدم در ساخت یک ساختمان است. لوله کشی را می توان به روش هایمختلفی خریداری و آماده کرد که هر کدام مزایا و معایبی دارند. در زیر با معرفی روش های مختلف به تحلیل بهترین روش خرید میلگرد می پردازیم.
  خرید ارزان از درب کارخانه
  بازار سخت افزار پر از واسطه ها و دلالان است که بسیاری از آنها فقط می خواهند از معاملات سود ببرند. به همین دلیل اختلاف قیمت میلگرد از درب کارخانه تا کف بازار می تواند در مواقعی بسیار زیاد باشد. بنابراین بهترین راه برای خرید آرماتور ارزان، حذف واسطه ها و خرید مستقیم از کارخانه هاست.
  خرید بدون واسطه می تواند به طور قابل توجهی هزینه کل پروژه را کاهش دهد. اما محدودیت هایی نیز ایجاد می کند. خرید از کارخانه نوعی خرید عمده است. بنابراین حداقل مقدار سفارش شما بایدیک تریلر (معادل 24 تن) باشد. اگر تقاضای شما کمتر از این حجم باشد، ممکن است متحمل ضرر شوید.
  با توجه به بالا بودن هزینه های حمل و نقل، معمولاً توصیه می شود کلیه میلگردهای مورد نیاز پروژه را به یکباره خریداری کنید. این روش به شما امکان می دهد از هزینه حمل و نقل مکرر محصولات جلوگیری کنید. با این حال، برای ذخیره حجم زیادی از وعده های غذایی، به یک انبار نیاز دارید. در غیر این صورت دچار مشکل می شوید.
  خرید میلگرد با شرکت در مزایده بورس کالا
  بورس کالا یکی از مهمترین و بزرگترین بازارهای ایران است که بخشی از آن به خرید و فروش مقاطع فولادی اختصاص دارد. برای معامله در این بازار ابتدا باید کد بورسی را دریافت کرده و از طریقیک کارگزار مطمئن خرید و فروش کنید. خرید میلگرد از بورس تنها پس از ارائه مدارکی از جمله پروانه ساختمانی امکان پذیر است. لازمه صدور پروانه ساختمانی جلوگیری از افزایش واسطه ها و سهام است.
  برای خرید وعده های غذایی در این قسمت از بازار سرمایه باید وارد حراج شوید. به این ترتیب حداکثر قیمت پیشنهادی خود را در یک حراج قبل از برگزاری حراج تعیین می کنید و با سایر خریداران رقابت می کنید. لازم به ذکر است شرکت در مزایده امکان پذیر است.
  امروزه یکی از جذاب ترین راه های خرید، سفارش در فروشگاه های اینترنتی معتبر است. این فروشگاه ها علاوه بر محصولات اورجینال و باکیفیت، خدماتی مانند مشاوره آنلاین و تحویل سفارشات را در کوتاه ترین زمان ممکن نیز ارائه می دهند. از طرفی با استفاده از سایت های معتبر و منابع معتبر مانند آیین صنعت می توانید از قیمت روز محصولات مطلع شده و نوسانات بازار را بررسی کنید.
  شفافیت حاکم بر این سیستم خرید و فروش، خریداران را قادر می سازد تا محصولات را از برندها و فروشگاه های مختلف مقایسه کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنند. خرید از فروشگاه های آنلاین نیز می تواند در هزینه و زمان شما صرفه جویی کند. سفارش محصولات در این سایت ها فقط چند دقیقه طول می کشد. این در حالی است که برای خرید حضوری آن باید ساعت ها در بازار و در بین عمده فروشان و شرکت های زیادی به دنبال محصول مورد نظر بگردید.
  کسب اطلاعات بیشتر در سایت تخصصی فروش میلگرد آلیاژی